× Smetanovské dny 3. – 24. 3. 2022 Slavnosti svobody 5. – 8. 5. 2022 Skupova Plzeň 8. - 12. 6. 2022 Historický víkend 10. – 12. 6. 2022 Folklorní festival 8. – 12. 6. 2022 Divadelní léto 19. 6. – 25. 7. 2022 Festival na ulici 19. – 27. 8. 2022 Sportmanie Plzeň 20. – 28. 8. 2022 Hrdinové Plzně 10. 9. 2022 Divadlo 14. – 21. 9. 2022 Finále Plzeň 23. – 28. 9. 2022 Pilsner Fest 7. - 8. 10. 2022 Plzeňské oslavy vzniku republiky 28. 10. 2022 Archiv
☰ menu Tradiční akce města Plzně

Pilsner Fest

7. - 8. 10. 2022

Oslava uvaření první várky piva.

Letošní Pilsner Fest bude oslavou 180. výročí uvaření první várky dnes již legendárního ležáku Pilsner Urquell. Pivovar nabídne o víkendu 7. - 8. října návštěvníkům bohatý pivní i hudební program, školu čepování nebo speciální prohlídky návštěvnických tras. Plzeňský pivovar otevře své brány účastníkům festivalu Pilsner Fest po dvouleté odmlce. Lidé se mohou těšit na bohatý program i chuťový zážitek a připomenout si, že 5. října 1842 založil sládek Josef Groll v novém Měšťanském pivovaru v Plzni várku piva, které svou chutí a kvalitou ohromilo všechny, kteří ho o pět týdnů později na svátek svatého Martina ochutnali. Od té doby se sláva českého piva začala šířit a dnes je plzeňský ležák symbolem skvělé chuti a kvality.

Návštěvníci festivalu budou mít během víkendu unikátní možnost využít speciální prohlídky, které nejsou běžně dostupné. Kromě vysvětlení postupů při zrání piva a péči o něj se zájemci dozví celou řadu zajímavostí o tankovém pivu, historii Hospody Na Spilce nebo o legendární restauraci Prazdroj, která kdysi sídlila přímo v pivovaru. K vidění budou i speciální sklenice nebo dary pro papeže, chybět nebude ani tradiční návštěva staré i nové varny, sklepů a ochutnávka piva. Speciální víkendová cena prohlídky bude 180 Kč. Dalším lákadlem pro milovníky zlatého moku je škola čepování piva. Učiteli budou přímo nejlepší – na akci své umění představí 8 českých i slovenských účastníků soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, v níž každý rok měří své umění a znalosti výčepní z celé republiky.

K dobré atmosféře na Pilsner Festu přispějí i populární zpěváci a kapely jako Jelen, Pokáč, Monkey Business, Anna K, David Koller Band, Dan Bárta & Alice a další. Samozřejmostí je široký výběr pivních specialit včetně nefiltrovaného ležáku, speciálů z minipivovarů a bohatá nabídka nejrůznějších jídel vhodných k pivu. Pro milovníky a sběratelé tematických suvenýrů je připravena speciální emise Euro Souvenir bankovek vydaných právě u příležitosti 180. výročí. Bankovky s motivem jednoho z nejznámějších symbolů plzeňského pivovaru, Jubilejní brány, jsou vyrobeny ze stoprocentně bavlněného papíru používaného při výrobě skutečných bankovek a obsahují také některé ochranné prvky jako pravé bankovky. Do prodeje jde pouze 14 600 unikátních kusů označených číslem, rokem vydání i pořadovým číslem série. Nominální hodnota bankovky je 0 Kč a prodejní cena je 80 Kč.

Aktuální program Pilsner Festu i další doplňující informace najdou návštěvníci na PilsnerFest (pilsner-urquell.cz). Pilsner Fest bude tento rok cashless. Připojuje se k dalším festivalům v České republice a zahraničí a přichází s nejrychlejším placením NFCtron. Díky tomuto systému se zkracují fronty, šetří se čas i životní prostředí. K placení bude potřeba pouze náramek s čipem nebo NFCtron karta, která lze nabít online nebo v průběhu festivalu zcela zdarma přímo na místě.

Další informace jsou na oficiálních stránkách: www.pilsner-urquell.cz.


Program

Plánek areálu

Další informace jsou na oficiálních stránkách: www.pilsner-urquell.cz.

Mapa areálu

Plánek areálu

Další informace jsou na oficiálních stránkách: www.pilsner-urquell.cz.